Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zebranie Rady Powiatowej SLD Sieradz- 16 lipca 2014r.

dodano 2014-08-29 07:48 w kategorii: Informacje

W dniu 16 lipca 2014r. w siedzibie przy ul. Kościuszki 5 odbyło się zebranie Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Sieradzu. W spotkaniu uczestniczyli:

- członkowie Zarządu Powiatowego: Zbigniew Krasiński Przewodniczący, Tomasz Olejnik- Sekretarz, Henryk Waluda- zastępca Przewodniczącego, Zbigniew Czarnecki- Członek, Mirosław Jurczak- Skarbnik;

- członkowie Rady: Małgorzata Bednarek- Przewodnicząca Koła Jawor, Małgorzata Płóciennik, Stanisław Kaźmierczak, Jan Kruszyński- Przewodniczący Koła Przyszłość, Michał Lubnar, Władysław Maciejewski, Stanisław Ryl, Henryk Surynt- Przewodniczący Koła Czerwona Róża,

- zaproszeni goście: Barbara Pruchnicka- Przewodnicząca Platformy Kobiet, Sara Piecyk- Przewodnicząca FMS Sieradz, Maciej Spławski- Członek Rady Krajowej SLD, Andrzej Kierniakiewicz- Przewodniczący Powiatowej Komisji Rewizyjnej, Jacek Miedziński- Sekretarz RM SLD Sieradz, Arkadiusz Andrzejczak- zastępca Przewodniczącego RM SLD Sieradz.

Ponieważ spotkanie odbywało się w terminie wakacyjnym dużą jego część zajęły sprawy „lżejsze”. Kol. Przewodniczący Zbigniew Krasiński przedstawił w kilku zdaniach plan ramowy imprez integracyjnych planowanych w okresie lipiec- sierpień. I tak czekają nas: wyjazd 26 lipca na grób Edwarda Gierka do Sosnowca, 15 sierpnia organizowany wraz z koleżankami i kolegami ze Zduńskie Woli rajd rowerowy w Męckiej Woli, 30 sierpnia Piknik Lewicy w Gutowie Małym. Omówił również sprawy organizacji tych imprez oraz zobligował Przewodniczących kół do złożenia w sekretariacie list chętnych na te wyjazdy członków i sympatyków SLD.

Rok 2014 jest ważnym dla Organizacji ze względu na mające odbyć się w dniu 16 listopada wybory samorządowe. Dlatego też nie mogło zabraknąć dyskusji w tym temacie. Poruszano kwestie tworzenia list naszych kandydatów, objaśniono zmiany w ordynacji wyborczej, analizowano szanse i nadzieje związane z wyborami, ustalono osoby koordynujące działaniami wyborczymi. Koordynatorem miejskim został Przewodniczący RM SLD Sieradz Andrzej Malcher, a koordynatorem powiatowym zastępca Przewodniczącego RP SLD Sieradz Henryk Waluda. Należy wspomnieć, że Przewodniczący RP SLD Sieradz Zbigniew Krasiński został koordynatorem wojewódzkim ds. kampanii.

W wolnych wnioskach poruszono temat zwycięstwa Macieja Spławskiego w plebiscycie na najlepszego Prezydenta Sieradza ostatniego 25-lecia, ogłoszonego przez jeden z lokalnych portali internetowych. Zauważono humorystycznie, że w plebiscycie na najlepszego Prezydenta Sieradza, który zostanie zorganizowany np. za 5 lat powinno brać udział nazwisko naszego obecnego kandydata Tomasza Olejnika. Życzymy powodzenia i głęboko wierzymy, że właśnie tak będzie. Po kilku godzinach obrad spotkanie się zakończyło.

                                                                                                                                                                                                                 Arkadiusz Andrzejczak

                                                                                                                                                                                              Zastępca Przewodniczącego RM SLD SieradzKomentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  6 godzin temu

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  wczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  wczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  przedwczoraj o 15:27

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  przedwczoraj o 10:45

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.